Biografija – tekstas puslapyje

Stanislovas TOMAS gimė 1983-04-14. Vaikystėje buvo vunderkindu – peršoko iš 6 klasės į 8-tą. Neturėjo nė vieno metinio pažymio žemiau 10.

2002 m. įgyvendino savo vaikystės svajonę ir emigravo į Vakarus. Kadangi Lietuva dar nebuvo įstojusi į ES, apie 2 metus gyveno kaip nelegalus emigrantas Amsterdame ir Briuselyje, slėpėsi nuo policijos hipių skvotuose.

21 metų, neturėdamas net teisės bakalauro diplomo, tapo Rolando Pakso atstovu Europos žmogaus teisių teisme. Iki Stanislovo R. Paksas turėjo 3 advokatus, bet visų jų visi argumentai buvo paskelbti nepriimtinais, o Strasbūro Teismas pagrįstais pripažino tik Stanislovo parašytą skundo dalį, ką raštu patvirtino ir pats R. Paksas. Tai yra vienintelis atvejis pasaulyje, kur tokioje svarbioje byloje visus argumentus surašo 21 metų vaikinas be užbaigto teisinio išsilavinimo ir laimi. Vėliau Stanislovas laimėjo R. Pakso bylą ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete

. R. Paksas

Turi 2 bakalauro diplomus, 3 teisės magistro diplomus (Briuselio Šv. Liudoviko universitetas, Liuveno (buvęs Briuselio) katalikiškas universitetas, Europos teisės teorijos akademija). Studijuodamas Belgijoje įstojo į politinę partiją “Kitaip”. Stanislovo Tomo magistriniam darbui vadovavo teisės anarchistas, Harvardo universiteto profesorius Duncan Kennedy – pusę metų Stanislovas gyveno JAV.

2006 m., protestuodamas prieš Prancūzijos jaunimo politiką, statė barikadas Sorbonos universitete, apie 2 mėnesius kartu su savo mergina ir bendraminčiais gyveno universiteto auditorijose. Įstojo į Prancūzijos socialistų partiją. 2008 m., protestuodamas prieš Lietuvos švietimo politiką, statė barikadą Vilniaus universitete, buvo policijos sulaikytas, bet paleistas. Už tai partija Tvarka ir teisingumas bandė jį pašalinti iš savo narių, bet paaiškėjo, kad jis į ją nebuvo įstojęs. 2009 m. protestuodamas prieš Vokietijos švietimo politiką, statė barikadas, 5 mėnesius gyveno Berlyno Humboldtų universiteto, Berlyno laisvojo universiteto ir Potsdamo universiteto auditorijose.

Doktorantūros metu Stanislovas buvo laikinuoju, laisvuoju arba mainų doktorantu Berlyne, Madride, Venecijoje, Niujorke, Osle, San Marine, Londone (įstojo į Jungtinės Karalystės Darbo partiją, kovojo už mokslo standartų kėlimą Anglijoje: profesoriaus vardą ten galima gauti po 3 metų bakalauro studijų, be magistro ir be daktaro laipsnių, kas laikytina korupcija).

2010 m. apsigynė teisės daktaro disertaciją Paryžiaus Sorbonos universitete. Vertinimo komisija buvo sudaryta iš progresyviausių JAV (Columbia University), Italijos ir Prancūzijos mokslininkų.

2013 birželį advokatas Stanislovas Tomas skrenda konsultuoti du Rusijos bankus dėl plėtros į Vokietiją ir Maskvos Arbato gatvėje sutinka cirkininkus, kurie išmokino jį važinėti vienaračiu.

  2014 m. Stanislovui Tomui visam gyvenimui suteikiami 3 profesoriaus vardai iš 3 universitetų:

  1. Rusijos naujasis universitetas (Maskva). Šis universitetas žinomas tuo, kad siūlo specializuotas programas vunderkindams. Būtent šio universiteto Teisės fakultetą pasirinko garsiausios Rusijos vunderkindės Diana ir Anžela Kniazevos, baigusios mokyklą 10 ir 11 metų. Teisės bakalauro diplomą jos gavo per 3 semestrus. Universiteto tikslas yra rinkti profesorius tik iš buvusių vunderkindų.
  2. Eurazijos teisės akademija (Almata). Būtent šio privataus universiteto Teisės fakultetą pasirinko studijoms Kazachstano Prezidento Nursultano Nazarbajevo sūnėnas Kairatas, kas taip pat laikytina kokybės įvertinimu. Plačiai kalbama, kad Kairatas taps sekančiu Kazachstano Prezidentu.
  3. Narxozo universitetas (Almata). Šiame universitete dar N. Chruščiovo laikais prasidėjo ir Stanislovo senelių meilės istorija.

Prof. dr. Stanislovas Tomas tęsia advokato darbą.

Andora

Laimėjo Deimantės Kedytės bylą prieš Lietuvą Jungtinėse Tautose.

2019-04-08 sudaužė žydų žudiko ir nacio Jono Noreikos memorialinę lentą, pakabintą priešais Senąsias žydų kapines, ir po kelių dienų paprašė politinio prieglobsčio Austrijoje.

23andme.com atliktas DNR testas nustatė Stanislovui vadinamą “genialumo geną”, kurio sudedamąja dalimi laikomas ir DRD4 genotipas. Pastarasis sukuria psichologinį poreikį nuolat keisti gyvenamąją vietą.

Stanislovas Tomas įvairiais lygiais šneka 15 kalbų. Arabų kalbos nemoka, bet atmintinai arabiškai cituoja Alacho žodžius iš Korano.