Naujienos

Baltarusija sutriuškino Lietuvą Jungtinėse Tautose

Skubu pasidalinti džiugia naujiena apie tai, kad mano klientas Baltarusija sutriuškino Lietuvą Jungtinėse Tautose.

Šiandien gavau JT Ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių komiteto (JTESKTK) išvadas, kuriose konstatuota, kad Lietuvos sankcijos prieš Baltarusijos trąšų eksportą prieštarauja Tarptautiniam ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių paktui, kadangi šios sankcijos veda prie bado Afrikoje (20 ir 21 punktai).

Po šitos JTESKTK išvados Jo Ekscelencija Prezidentas A. Lukašenka turi priimti sprendimą pasitenkinti šia pergale prieš Lietuvą ar tęsti žygį ir pateikti ieškinį prieš Lietuvą dėl žalos atlyginimo Tarptautiniam arbitražo teismui.

Antra Baltarusijos pergalė prieš Lietuvą – tai JTESKTK išvadų 14 ir 15 punktai dėl arabų, atvykstančių į Lietuvą iš Baltarusijos. Pripažinta, kad Lietuva neteisėtai išsiuntinėjo arabus atgal į Baltarusiją. Dar daugiau, tarptautinė teisė draudžia Lietuvai sulaikyti arabų pabėgėlius ir laikyti juos lageriuose.

Trečia svarbi pergalė yra dėl pensijų lygmens. JTESKTK išaiškino (44 ir 45 punktai), kad Lietuva pažeidinėja teisę į socialinę apsaugą, kadangi dažnai pensijos sudaro mažiau 30 % minimalios algos (mažiau 252 €). Tai yra senos Stanislovo Tomo bylos pabaiga. 2019 metais advokatas išviliojo iš Lietuvos pensininkų 27 000 € už skundą į Jungtines Tautas dėl pensijų lygmens. Nepaisant to, kad visus pinigus advokatas išleido prostitutėms ir narkotikams, pensininkų skundą jis vis dėlto parašė ir šią savaitę laimėjo.

Dėl 27 000 € gavimo iš pensininkų advokatui Lietuvoje buvo iškelta baudžiamoji byla, kuri buvo nutraukta, kadangi advokatas pamiršo lietuvių kalbą ir tyrėjams nepavyko su juo susišnekėti.

Baltarusijos interesams JTO atstovauja advokatas Stanislovas Tomas. Apie tai, kad jis jau 10 metų yra advokatas, parašyta oficialioje Kremliaus svetainėje http://lawyers.minjust.ru/foreignLawyers/show/1656905

JTESKTK pritarė ir profsąjungos “Solidarumas” skundui dėl draudimo streikuoti. Lietuvai nurodyta pakeisti Darbo kodekso 244 str. 1 d. ir leisti darbuotojams streikuoti (42 ir 43 punktai).

Lietuvos atstovas – SADM viceministras Vytautas Šilinskas į JTESKTK posėdį Ženevoje atvyko visiškai nepasiruošęs. Jis nebuvo perskaitęs Stanislovo Tomo skundų, į kuriuos reikėjo atsakinėti posėdžio metu. Viceministras nesuprato, kad JTESKTK posėdžių buvo 3, o ne 2. Net nesuprato, kad Stanislovas Tomas per posėdžius sedėjo salėje.

Jeigu Jums reikia parašyti skundą prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių teismui, JTO arba kitam tarptautiniam teismui, paskambinkite advokatui per Telegramą į stanislovastomas.

2023 kovo 10